Zajęcia otwarte z rodzicami „Zieleń wokół nas - Międzynarodowy Dzień Ziemi”

W tym dniu na zajęcia przyszli nasi rodzice, aby zobaczyć jak wyglądają nasze zajęcia i jaką dużą wiedzę już mamy na różne tematy. W tym dniu pochwaliliśmy się wiedzą o planecie. Powiedzieliśmy, że mieszkamy na planecie „Ziemia”. Wiedzieliśmy jak o nią dbać. Że śmieci trzeba wyrzucać do kosza i trzeba je segregować (naśmieciliśmy najpierw w sali, a później posprzątaliśmy, wyrzucając śmieci do pojemnika w odpowiednim kolorze). Potem zasadziliśmy kwiaty w doniczkach, żeby nasza sala była piękniejsza. A na koniec była refleksja (czwarty filar planu daltońskiego) – Pani pytała nas do jakich pojemników powinniśmy wrzucać dane śmieci, czy zajęcia się nam podobały czy nie i czy były dla nas trudne czy łatwe. Przypięliśmy spinacze do zielonej buźki, bo zajęcia były bardzo fajne.