Projekt „Tydzień bez zabawek” według filozofii Planu Daltońskiego

Od poniedziałku do środy nasza grupa brała udział w projekcie „Tydzień bez zabawek”. Naszym zadaniem było tworzyć samodzielnie i z pomocą Pań swoje własne zabawki z produktów przeznaczonych do recyklingu. Projekt miał na celu pokazanie nam, że nie tylko możemy bawić się zabawkami, które mamy. Ale możemy tworzyć swoje super zabawki :) Na początku spakowaliśmy nasze zabawki do pudeł i wynieśliśmy za drzwi. Potem stworzyliśmy blok i domek z kartonów i bibuły. Następnego dnia zrobiliśmy flagę Polski z nakrętek po napojach. Z pudełek i rolek po papierze toaletowym skleiliśmy i pomalowaliśmy robota. W środę pracę plastyczną według instrukcji pomalowaliśmy farbami herb naszego miasta. Stworzyliśmy sklep i wzbogaciliśmy kącik piękności. Rozwijaliśmy samodzielność poprzez tworzenie własnych zabawek. A także kreatywność i wyobraźnię. Byliśmy odpowiedzialni za zabawki, które zrobiliśmy, żeby nie popsuć sobie nawzajem. Trenowaliśmy współpracę, gdy tworzyliśmy coś wspólnie. A na koniec dnia była refleksja. Pani pytała się nas czy nam się podobały te dni bez zabawek? Czy zrobienie zabawek samemu było trudne czy łatwe? Czy zabawki, którymi się bawiliśmy były fajne? Potem przypinaliśmy spinacz do zielonej minki jeśli się nam podobało, lub do czerwonej jeśli nam się nie podobało. Są to cztery filary planu daltońskiego. Podczas tego projektu rozwijaliśmy je wszystkie, a zabawa była super :)