Święto Pieczonego Ziemniaka

8 października w naszym przedszkolu odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka. Cała społeczność przedszkolna zgromadziła się w naszym ogrodzie, aby uczestniczyć we wspólnej zabawie, której głównym bohaterem był ziemniak. Świętowanie rozpoczęliśmy pląsami przy jesiennej muzyce. Zarówno dzieci jak i rodzice mieli okazję spróbować swoich sił w konkurencjach zręcznościowych. Przedszkolaki wzięły udział w wyścigach z ziemniakiem na łyżce oraz w skokach w worku. Rodzice mogli wykazać się sprawnością w wykopywaniu i obieraniu ziemniaków.  Niezwykłym punktem programu był występ rodziców, którzy zaprezentowali "Rzepkę" J. Tuwima. Należy zaznaczyć, że przedstawienie odbyło się bez prób, a sami rodzice nie wiedzieli, że w nim wystąpią. Wszyscy wykazali się niezwykłą grą aktorską i dostarczyli mnóstwa radości naszym przedszkolakom oraz pozostałym uczestnikom festynu. Wśród atrakcji znalazły się także stoły kreatywne, na których dzieci wraz z rodzicami bawiły się masą ziemniaczaną, wykonywały ludziki z ziemniaków, trafiały ziemniakami do celu. Uwieńczeniem zabaw była degustacja upieczonych ziemniaków oraz kiełbasek. Uczestnicy festynu mogli także skorzystać z przedszkolnej kawiarenki  oraz zakupić coś unikatowego na pchlim targu.

SERDECZNE PODZIĘKOWANIA DLA RODZICÓW ZA ZAANGAŻOWANIE I BEZINTERESOWNĄ POMOC W ORGANIZACJI ŚWIĘTA PIECZONEGO ZIEMNIAKA ORAZ ZA AKTYWNE UCZESTNICTWO W TYM WYDARZENIU!!!