Dzień Dziecka - Biedronki i Smerfy

1 czerwca to święto wszystkich Dzieci. W naszym przedszkolu był to dzień wyjątkowy, pełen życzeń, uśmiechów, radości, ale i niespodzianek … Pierwsza niespodzianka to otrzymanie prezentów: klocków, układanek i gier ufundowanych przez Radę Rodziców z naszego przedszkola. Później dzieci oglądały filmy z inscenizacją wierszy dla dzieci przygotowane przez rodziców. Ogromną atrakcją był spektakl teatralny przygotowany przez całe grono pedagogiczne.

Tym razem na scenie prezentowany był wiersz Jana Brzechwy ,,Na straganie”. Gra aktorów była tak czarująca, że cała widownia śledziła akcje z zapartym tchem. Pogoda nam dopisała, dlatego większość czasu spędziliśmy w ogrodzie biorąc udział w licznych zabawach muzyczno-ruchowych. Nie zabrakło baniek mydlanych, malowania farbą po folii, zabaw z chustą animacyjną i kolorowego toru przeszkód.

Po południu zaś – największą atrakcja: zabawy w Zaczarowanym Autobusie. Atrakcje z okazji Dnia Dziecka sprawiły wszystkim ogromną radość.