Projekt "Przedszkole bez zabawek" w grupie Krasnali

Od 17 do 21 kwietnia w naszej grupie realizowaliśmy projekt "Przedszkole bez zabawek", który miał na celu kształtowanie postaw proekologicznych oraz rozwijanie kreatywności dzieci. Wszystkie zabawki z naszej sali zniknęły na cały tydzień, a mimo to nie nudziliśmy się. Dzięki zaangażowaniu rodziców naszych przedszkolaków otrzymaliśmy mnóstwo ciekawych materiałów, z których stworzyliśmy niesamowite dzieła. Wśród wytworów naszej pracy znalazły się m.in. domy, samochody, drzewa, rakieta czy biżuteria. Krasnale dowiedziały się, czym jest recykling; przekonały się, że materiałom odpadowym można nadać drugie życie. Podczas tworzenia różnych kompozycji dzieci współdziałały ze sobą, wykazując się przy tym ogromną kreatywnością. Realizacja projektu "Przedszkole bez zabawek" doskonale wpisała się w koncepcję planu daltońskiego, rozwijając jego główne filary - samodzielność, odpowiedzialność, współpracę. Ten tydzień na długo pozostanie w naszej pamięci. Okazało się, że bez zabawek można się świetnie bawić.