"Muzyka wokół nas" - udział w koncertach, wykonanie własnych instrumentów - Krasnale

W tym tygodniu w naszej grupie królowała muzyka. Najpierw wybraliśmy się na koncert do Szkoły Muzycznej, gdzie mogliśmy posłuchać brzmienia takich instrumentów jak fortepian, akordeon, flet poprzeczny, skrzypce, saksofon. Postanowiliśmy także wykonać własne instrumenty z różnych materiałów odpadowych. Dzięki pracy i zaangażowaniu dzieci powstały gitary, marakasy, perkusje i grzechotki. Krasnale bardzo chętnie zagrały na wykonanych przez siebie instrumentach prezentując różne rytmy. Wysłuchaliśmy także koncertu filharmonii, która odwiedziła nasze przedszkole. Koncert pt. "Historia pewnego Górala" nie tylko dostarczył nam niesamowitych wrażeń muzycznych, ale także był okazją do poznania instrumentów - saksofonu i akordeonu oraz strojów ludowych - krakowskiego i góralskiego.