Babka wielkanocna - wypieki u Krasnali

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi poznajemy różne tradycje i zwyczaje, dlatego też postanowiliśmy upiec babkę wielkanocną. Cała grupa pracowała nad przygotowaniem ciasta. Krasnale odmierzały i dodawały składniki zgodnie z przepisem, a następnie wszystko wymieszały za pomocą robota kuchennego. Gotowe ciasto przełożyły do foremek, które trafiły do piekarnika. W oczekiwaniu na upieczenie babek wielkanocnych, przedszkolaki rysowały palcami na rozsypanej mące. Następnie przygotowały lukier z cukru pudru i soku z cytryny. Upieczone babki zostały polane lukrem oraz ozdobione kolorową posypką - oczywiście przez dzieci. Krasnale wykazały się dużą samodzielnością, zaangażowaniem, a także umiejętnością współpracy. Gdy przyszedł czas na degustację, upieczone babki zniknęły w mgnieniu oka. Były przepyszne.