Bajki i baśnie w teatrze

W tym tygodniu zdobywaliśmy wiedzę na temat bajek i baśni w teatrze. A jak to wyglądało? Już wam opowiadam :)

Na początku dowiedzieliśmy się co to jest teatr, jak on wygląda i kto może w nim występować. W naszej sali powstał kącik teatralny. Gdyż kąciki w naszym przedszkolu są stałe i tymczasowe, ponieważ pracujemy zgodnie z filozofią Planu Daltońskiego. Utworzona została również garderoba, w której są powieszone różne kostiumy. Codziennie wcielaliśmy się w inną postać. Również w naszym teatrze nie zabrakło pacynek i kukiełek, którymi bardzo chętnie się bawiliśmy. We wtorek odwiedziły nas dzieci z grupy „Krasnale”. Podzieliliśmy się na dwie grupy zadaniowe i starszaki pomogli nam ozdabiać księżniczkę i księcia różnymi materiałami. Powstały piękne postacie, które możecie podziwiać na naszej tablicy prac plastycznych na korytarzu.