Zakładamy ogródek - Krasnale

Wraz ze zbliżającą się wiosną postanowiliśmy w naszej sali założyć zielony ogródek. W tym celu wybraliśmy się całą grupą do pobliskiego sklepu ogrodniczego. Na miejscu dzieci miały możliwość poznać asortyment takiego sklepu oraz pracę sprzedawcy. Kupiliśmy nasiona różnych warzyw, nasiona kwiatów i ziemię. Następnego dnia przystąpiliśmy do pracy. Przedszkolaki z wielkim zapałem pracowały przy nabieraniu ziemi i  wypełnianiu nią przygotowanych skrzynek. Kiedy wszystko przetransportowaliśmy na taras, przyszedł czas na wysiewanie ziarenek do ziemi. Zasadziliśmy cebulę, zasialiśmy rzeżuchę, sałatę, fasolę, bób, pomidory, szczypiorek oraz aksamitki, bratki, groszek pachnący i owies. Krasnale obiecały pamiętać o podlewaniu i pielęgnowaniu roślin. Już nie możemy się doczekać, kiedy z nasion wyrosną rośliny.