Zabawy badawcze - uprawa fasoli

Krasnale bardzo lubią nasze "Zabawy badawcze i eksperymenty naukowe". Z racji zbliżającej się wiosny, na dzisiejszych zajęciach postanowiliśmy założyć uprawę fasoli w przezroczystych woreczkach strunowych. Najpierw dzieci samodzielnie nasypały ziemi do woreczków za pomocą łopatek, następnie wrzuciły do nich kilka nasion fasoli, jeszcze tylko podlewanie wodą i gotowe. Tak przygotowane woreczki zostały przyklejone do okna, aby dzieci codziennie mogły prowadzić obserwację swoich upraw. Każdy przedszkolak pamiętał o podlewaniu swoich nasion i wszyscy z niecierpliwością oczekiwali na to, aż fasola zacznie kiełkować. Nastąpiło to bardzo szybko, ponieważ temperatura powietrza w zamkniętych woreczkach była wyższa niż temperatura otoczenia przez co stanowiły one rodzaj mini szklarni. Po kilku dniach z woreczków wyrosły okazałe fasole. Dzięki temu doświadczeniu, przedszkolaki dowiedziały się czego rośliny potrzebują, aby móc rosnąć oraz poznały poszczególne etapy wzrostu roślin.