Sałatka owocowa w wykonaniu Krasnali

Złociste gruszeczki
Świecą się, jak gwiazdy,
Pomiędzy listeczki."

Postanowiliśmy przygotować sałatkę z pysznych owoców. To wyzwanie wymagało pewnych przygotowań. Najpierw udaliśmy się do pobliskiego warzywniak po owoce. Dzieci wybierały owoce na sałatkę: jabłka, gruszki, śliwki, winogrona, maliny i jeżyny. Przedszkolak pełniący funkcję "prawej ręki nauczyciela" zapłacił za zakupy pani ekspedientce. Następnie wróciliśmy do przedszkola. Dzieci na zmianę niosły ciężkie zakupy. Umyliśmy owoce, założyliśmy fartuszki i przystąpiliśmy do krojenia. Okazało się, że każdy Krasnal bardzo dobrze posłuje się nożem. Dzięki współpracy całej grupy szybko uporaliśmy się z krojeniem. Jeszcze tylko mieszanie i wreszcie można było skosztować naszej sałatki owocowej. Samodzielnie pokrojona, samodzielnie nałożona i udekorowana malinami i jeżynami smakowała wybornie.