"Jesteśmy Ekspertami" - zajęcia prowadzone przez dzieci zgodnie z planem daltońskim - piłka nożna

W koncepcji planu daltońskiego nie tylko nauczyciel bierze odpowiedzialność za proces uczenia, lecz część tej odpowiedzialności powierza dziecku. Nauczyciel umożliwia dzieciom przejmowanie inicjatywy w procesie edukacyjnym - dzieci dzielą się swoją wiedzą dotyczącą ich pasji i zainteresowań. W tym roku szkolnym pierwsze zajęcia w naszej grupie poprowadzili: Bruno, Miłosz i Marcel. Chłopcy opowiedzieli rówieśnikom o swojej pasji, czyli piłce nożnej. Zaprezentowali się w pięknych piłkarskich strojach. Pokazali dzieciom zdjęcia z treningów, na które uczęszczają poza przedszkolem. Przynieśli także ze sobą piłki oraz elementy wykorzystywane do ćwiczeń, które wykonują podczas treningów. Chłopcy przygotowali dla koleżanek i kolegów z grupy tor przeszkód. Wszystkie dzieci z dużą uwagą słuchały i obserwowały prezentowane ćwiczenia piłkarskie. Każdy bardzo chętnie próbował swoich sił pokonując tor przeszkód. Podczas tych zajęć wszyscy dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji na temat piłki nożnej.

Brawo chłopcy!!!