Europe Code Week - Krasnale

Europejski Tydzień Kodowania - to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Polska jest jednym z jej liderów - w 2020 r. zajęliśmy pierwsze miejsce w rankingu, ubiegły rok zakończyliśmy z wynikiem ponad 15 tysięcy inicjatyw i trzecim miejscem na podium. Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. Zagadnienie nauki programowania z roku na rok przybiera na sile ze względu na rosnące potrzeby rynku pracy i walory edukacyjne, takie jak rozwój umiejętności analitycznego i logicznego myślenia, dlatego warto rozpocząć przygodę z kodowaniem jak najwcześniej.

Nasza grupa wzięła udział w tegorocznym Code Week, w ramach którego wykonaliśmy kilka zadań: układanie wieży z kolorowych kubków zgodnie z podanym wzorem, granie na dzwonkach melodii "Wlazł kotek na płotek" według kolorowego kodu, układanie klocków na specjalnie przygotowanej macie dopasowując odpowiedni kształt i kolor oraz kodowanie na wirtualnej macie z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. Wykonując zadania dzieci pracowały samodzielnie oraz współpracowały w parach rozwijając tym samy główne filary planu daltońskiego.

Za udział w Europe Code Week otrzymaliśmy certyfikat.