Dzień Pustej Sali - Udział w Ogólnopolskiej Inicjatywie

16 czerwca nasze przedszkole wzięło udział w ogólnopolskiej inicjatywie „Dzień Pustej Klasy”, której organizatorem jest Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła”. Tego dnia już od samego rana nasze sale świeciły pustkami, ponieważ wszystkie działania zostały przeniesione do ogrodu przedszkolnego. „Dzień Pustej Sali” rozpoczęliśmy wspólnym śniadaniem na tarasie. Wszystkie zajęcia i zabawy odbywały się w naszym ogrodzie m.in. ćwiczenia gimnastyczne; zabawy sensoryczne – ciecz nieniutonowska i piasek kinetyczny; malowanie farbami na folii; zabawy badawcze z wykorzystaniem wody; pokonywanie toru narysowanego kredą na betonie; zabawy w kuchni błotnej. Dzień zakończył się wspólnym podwieczorkiem, który przybrał formę pikniku.

"Dzień Pustej Sali" fenomenalnie wpisał się w realizowaną w naszym przedszkolu koncepcję planu daltońskiego i był dla naszych przedszkolaków doskonałą okazją do rozwijania kreatywności, celebrowania zabawy i nauki na świeżym powietrzu, a przede wszystkim dniem ogromnej radości i niesamowitych wrażeń.