Spotkanie z laborantem - doświadczenia chemiczne

Podczas przypadającego na 22.03.2023 Światowy Dzień Wody dzieci z grupy „Słoneczka” spotkały się z laborantem pracującym w Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Skarżysku-Kamiennej. Na początku spotkania przedszkolaki porozmawiały o obiegu wody w przyrodzie, stanach skupienia w których występuje woda, dowiedziały się skąd woda bierze się u nich w kranie. Kolejnym zadaniem było przeprowadzenia doświadczeń chemicznych w celu określenia czy badana woda nadaje się do spożycia. Przedszkolaki miały zbadać dwie wody badając w nich poziom żelaza (Fe), jonów amonowych (NH4+), azotynów (NO2-), azotanów (NO3-) oraz fosforanów (PO43-). Każdy z przedszkolaków wykonał osobiście doświadczenie chemiczne, a wynik zapisał na tablicy. Po przeprowadzeniu wszystkich analiz dzieci stwierdziły, że tylko jedna woda nadaje się do spożycia. Woda ta okazała się wodą wodociągową, która jest dostarczana do przedszkola przez MPWiK. Na zakończenie spotkania przedszkolaki wręczyły przybyłemu gościowi własnoręczne wykonane prace, w zamian otrzymały mały upominek. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i serdecznej atmosferze. Zarówno laborant jak i przedszkolaki były bardzo zadowolone ze spotkania.