MISIE - "Zdrowo jem, więcej wiem!" - realizacja ogólnopolskiego projektu

Przedszkolaki z Grupy V brały udział w wiosennej edycji ogólnopolskiego projektu „Zdrowo jem, więcej wiem!” prowadzonego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska. Podczas wykonywania wiosennych zadań dzieci wykazał się szczególną aktywnością i zainteresowaniem realizowanej tematyki.

W ramach projektu poznały piramidę zdrowia i aktywności fizycznej. Następnie wzięły udział w konkursie na najładniejszy rysunek piramidy zdrowia. Przedszkolaki dowiedziały się także, jaką rolę woda pełni w organizmie człowieka; jak długo człowiek może żyć bez wody; ile wody powinniśmy wypijać każdego dnia  oraz w jakim stopniu organizm ludzki składa się z wody. Przeprowadziliśmy także eksperyment polegający na przenoszeniu wody z naczynia do naczynia za pomocą gąbki, aby pokazać, że organizm ludzki traci wodę, dlatego należy ją uzupełniać. Dzieci otrzymały różne napoje; miały za zadanie odczytać ich skład i ustalić, który z nich jest najzdrowszy. Wszyscy wspólnie doszli do wniosku, że woda jest najzdrowszym napojem i najskuteczniej gasi pragnienie. Jednak nie wszystkie dzieci lubią wodę, ponieważ jest bez smaku.

Aby zachęcić dzieci do codziennego picia wody postanowiliśmy urozmaicić jej smak zdrowymi dodatkami. Dzieci miały do dyspozycji tacę pełną owoców oraz wodę mineralną niegazowaną. Bardzo chętnie przystąpiły do komponowania swojej wody smakowej. Wszystkie dzieci chętnie piły przygotowaną przez siebie wodę i stwierdziły, że jest naprawdę smaczna. Na zakończenie przedszkolaki wzięły udział w quizie wiedzy o wodzie.

Wszystkie doskonale poradziły sobie z tym zadaniem i wykazał się dużą wiedzą na temat wody.