Zdrowy deser owocowy - Krasnale

Pozostając w temacie zdrowego odżywiania postanowiliśmy przygotować zdrowy deser owocowy, którym warto zastąpić słodycze. Do przygotowania deseru wykorzystaliśmy same zdrowe produkty - truskawki, mango, banany, jogurt naturalny, miód, płatki owsiane, orzechy oraz wodę mineralną. Dzieci szybko zauważyły, że wszystkie te produkty znajdują się w piramidzie zdrowego żywienia. Podczas przygotowywania deseru przedszkolaki współdziałały w parach zadaniowych zgodnie z realizowaną przez nas koncepcją planu daltońskiego - nakładały owoce, obsługiwały bleneder, mieszały jogurt z miodem. Oczywiście było też dużo samodzielności podczas nalewania owocowego musu do szklanek oraz dodawaniu pozostałych składników. Gdy wreszcie przyszedł czas na degustację, wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że deser nie tylko jest zdrowy, ale także bardzo smaczny.