Zajęcia otwarte w grupie Krasnali

2 grudnia w naszej grupie odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Przedszkolaki z niecierpliwością wypatrywały zaproszonych gości. Rodzice bardzo aktywnie włączyli się w zajęcia, wzięli udział w zaproponowanych zabawach i aktywnościach. Była to także okazja do obserwowania swoich pociech podczas zajęć z całą grupą, ich aktywności, koncentracji oraz zasobu wiedzy i umiejętności. Jednym z głównych celów było ukazanie rodzicom realizacji koncepcji planu daltońskiego, który opiera się na rozwijaniu samodzielności, odpowiedzialności, umiejętności współpracy oraz dokonywaniu refleksji. Podczas zajęć dzieci samodzielnie przygotowały swoje stanowiska pracy zgodnie z instrukcją, którą otrzymały. Współpracowały w zespołach, a przy tym towarzyszyli im rodzice. Niektóre dzieci pełniły odpowiedzialną funkcję "prawej ręki nauczyciela". Przedszkolaki wykazały się w czasie zajęć dużym zaangażowaniem, samodzielnością, odpowiedzialnością i umiejętnością współpracy, dzięki której powstały piękne obrazy.

Dziękujemy bardzo Rodzicom za udział w zajęciach!!!