Wiosna w twórczości dzieci wg planu daltońskiego - Krasnale

Nadejście wiosny zainspirowało nas do twórczości plastycznej, poprzez którą dzieci przedstawiły tą piękną i długo wyczekiwaną porę roku. Podczas wykonywania prac działaliśmy zgodnie z założeniami planu daltońskiego, na którym opieramy swoją codzienną pracę. Zaczęliśmy od wykonania Pani Wiosny na dużym arkuszu papieru, gdzie wykorzystaliśmy farby i bibułę. Cała grupa dołożyła wszelkich starań, aby Pani Wiosna zachwycała swoim pięknem. Krasnale wykazały się dużą umiejętnością współpracy, podzieliły się zadaniami, dzięki czemu wszystko poszło bardzo sprawnie. Po zakończeniu pracy dzieci samodzielnie wszystko uporządkowały. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zadania tygodniowe umieszczone na tablicy zadań. Przedszkolaki zgodnie z instrukcją wykonały żonkile; układały wiosenne puzzle oraz grały na dzwonkach z przyciskiem wg kolorowego kodu. Wiosna kojarzy się z przylotem bocianów, dlatego kolejną pracą był bocian z płatków kosmetycznych wg instrukcji. Krasnale samodzielnie wybierały materiały potrzebne do wykonania tej pracy, współdziałały w parach, gdy pojawiały się trudności. Na koniec wszystkie bociany wylądowały na wspólnym gnieździe, które stało się ozdobą naszej sali.